Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting1_1/4/3/437cc815-5a4d-42cc-8e17-38cfe7e7e5df/spozahranic.com/web/wp-content/themes/simplearticle-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
Spoza Hraníc Fotografie z Írska - Spoza Hraníc
4
feb
2014
0

Fotografie z Írska

Nasledujúci príspevok je viac o fotkách, ako o príbehoch. Zaslala nám ich Anna z Írska a priznám sa, bol som prekvapený, že za tým nadšeným zasielaním nádherných fotografií a rozprávaní o Írsku sa skrýva vážne chorý syn. Obdivujem takýchto ľudí a na znak úcty vynechajme dnes väčšinu slov. Zastavme sa na chvíľu a pokochajme sa krásou života a sveta okolo nás. Pretože niekedy to nie je len o hľadaní lepšieho života, práce, peňazí, lások..
anna_irsko

 

anna_irsko_1

anna_irsko_3 anna_irsko_20

 

anna_irsko_5

Žijem v meste Waterford už asi 8 rokov. Pracovala som ako kuchárka, bohužiaľ, syn nám vážne ochorel, tak som musela prácu nechať. Momentálne je to tu ťažké s prácou, ale ten kto naozaj chce, si prácu nájde. Pôvodný plán bol jednoduchý, prísť sem, zarobiť si peniažky a postaviť dom na Slovensku. Teraz tieto plány už padli.

anna_irsko_8

 

anna_irsko_9

 

anna_irsko_10

 

anna_irsko_15 anna_irsko_23 anna_irsko_24

 

My Slováci sa od Írov máme čo učiť. Sú srdeční a priateľskí, aspoň čo sa mojej skúsenosti týka. Poznám aj kopu Slovákov, no nepomáhame si tak, akoby sme mali. Zatiaľ mi viac pomohli Íri. Slováci pomôžu, ale stále mám pocit, že za to niečo čakajú, nie je to až také úprimné ako to robia napríklad Íri. Pomôžu, no nečakajú za to nič. Slovensko mi nesmierne chýba a stále dúfam, že sa tam niekedy vrátim.

anna_irsko_25 anna_irsko_27Môj syn je od roku 2011 onkologický pacient a priznám sa, som rada, že som v Írsku.

Žiješ dlhodobo v zahraničí a chceš zdieľať svoje skúsenosti, zážitky a pocity s ostatnými? Máš záujem vytvoriť s našou pomocou podobný článok ako je tento? Chceš poslúžiť ostatným ako vzor, motivácia a pomoc pri ich ceste za životom v zahraničí? Budeme radi ak sa nám ozveš na emailovú adresu info@spozahranic.com. Tešíme sa na tvoj príbeh! 

You may also like

Ako Juraj v Írsku dom postavil
Ota Veverka (57), Kambodža